مناسبتها

سالروز شهادت امام هادی (ع) بر شیعیان تسلیت باد

شهادت مظلومانه دهمین اختر آسمان امامت و ولایت، حضرت امام علی نقی (ع) بر شیعیان تسلیت باد.

 امام هادی (ع) دهمین امام شیعیان در روز پانزدهم ماه رجب سال ۲۱۲ هجری قمری در اطراف مدینه متولد شد. ایشان پس از امام جواد (ع)، امامت و رهبری شیعیان را به عهده داشتند.

آن حضرت در سوم رجب سال ۲۵۴ هجری قمری در سن ۴۲ سالگی و بعد از حدود ۳۳ سال امامت و هدایت مسلمانان به دست متوکل عباسی در شهر مدینه به شهادت رسیدند .

روز مادر و روز زن بر مادران ایران زمین تهنیت باد

                                     إِنَّا أَعْطَینَاکَ الْکَوْثَر                                   

 

فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، الگوی کامل زن مسلمان که بدرستی نام روز زن و مادررا به خود برگرفته به تمامی همکاران محترم تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.

 

آرزو داریم خداوند سبحان ما را در رسیدن به سیره جاودانه حضرت صدیقه کبری یاری فرماید.

                                                                                                                                                                              

               سرای احمد امشب رشک طور است 

                  زمین و آسمان غرق سرور است      

                       نهد پا در جهان دخت محمد (ص)             

                       به راهش از جهان گلریز حور است         

 

                      

۱۲- بهمن سالروز ورود حضرت امام راحل به ایران اسلامی گرامی باد

حوادث روز ۱۲بهمن سال ۵۷

 

هواپیمای امام با تمام دل‌نگرانی‌هایش سرانجام صبح روز ۱۲ بهمن سال ۵۷ در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست. سرود «خمینی ای امام، خمینی ای امام» در سالن فرودگاه چنان پرطنین بود که همه را میخکوب کرده بود .

 متن پیام خوشامدگویی که توسط استاد شهید مطهری نگاشته شده بود توسط یکی از دانشجویان در آن روز قرائت شد

۸ لغایت ۱۵ بهمن ماه هفته ملی مبارزه با سرطان

درایران ۸- الی  ۱۵ بهمن ماه هفته ملی مبارزه با سرطان نامگذاری شده است شعار امسال هفته سرطان « اصلاح باورها راه مبارزه با سرطان » می باشد وبا توجه به شعار امسال ولزوم تغییر باورهای عموم مردم نسبت به بیماری سرطان واینکه ۵۰ درصد سرطانها با تشخیص زودرس قابل درمان هستند. و ۳۰د رصد از سرطانها را می توان در مراحل اولیه تشخیص داد و درمان مؤثر نمود.

سالروز وفات حضرت « ام البنین‌(س) »

سالروز وفات حضرت «ام البنین‌(س)» به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا است

وچه زیبا سالروز وفات این بانوی بزرگ را روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری کرده اند و این فرصتی است برای تکریم آن همسران و مادرانی که به ندای پیر و مراد خود حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفتند و در دوران انقلاب و دفاع مقدس همسران رشید و فرزندان برومند خود را برای فداکاری و جانثاری در عرصه ها و صحنه های مختلف آماده و تشویق نموده و بعد از شهادت عزیزانشان نیز با شجاعت ، صبر و استقامت و پیروی از ولایت فقیه همواره منادی ، مروج و علمدار خط سرخ شهیدان و اهداف و آرمان های والای آنان بوده اند.

 

اول بهمن ماه زاد روز تولد شاعر پر آوزه ایران

شاهنامه پرآوازه‌ترین سروده فردوسی و یکی از بزرگ‌ترین نوشته‌های ادبیات کهن پارسی است. شاهنامه، منظومه مفصلی است که حدودا از ۶۰ هزار بیت تشکیل شده و دارای ۳ دوره اساطیری ، پهلوانی ، تاریخی است . شاهنامه روایت نبرد خوبی و بدی است و پهلوانان ، جنگجویان این نبرد دائمی در هستی‌اند . پهلوانانی همچون فریدون، سیاوش، کیخسرو، رستم، گودرز و طوس از این دسته هستند.

سال نویآآغاز سال ۲۰۲۱ میلادی بر هم میهنان مسیحی مبارک باد

 

ما برای شما یک سال نو بسیار مبارک آرزو می کنیم

می دانیم که این سال گذشته پر از چالش بوده است 

 

آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی بر هم میهنان مسیحی مبارک باد

 

و دعا می کنیم که سال آینده زمان های بهتری را برای خانواده شما به همراه داشته باشد.

ارسال تمام عشق و آرزوهای خوب ما برای روزهای بهتر در آینده.

سال ۲۰۲۱ مبارک

میلاد حضرت مسیح علیه السلام گرامی باد

داستان حضرت مسیح (علیه السلام)

نام مادر مسیح، مریم دختر عمران بود. مادر مریم، وقتی او را حامله شد، نذر کرد فرزند در شکم خود را، بعد از به دنیا آمدن خادم مسجد (محرر) کند، و او در حالی این نذر را می‏کرد که می‏پنداشت فرزندش پسر خواهد بود. ولی وقتی که او به دنیا آمد و فهمید که او دختر است، اندوهناک شد و حسرت خورد. نامش را "مریم" یعنی خادمه نهاد. پدر مریم قبل از ولادت او از دنیا رفته بود، به ناچار خود او دخترش را در آغوش گرفته به مسجد آورد و او را به کاهنان مسجد که یکی از آنان زکریا بود تحویل داد. کاهنان در باره کفالت مریم با هم مشاجره کردند و در آخر به این رضایت دادند که در این باره قرعه بیندازند و چون قرعه انداختند زکریا برنده شد و او عهده‏ دار سرپرستی مریم گشت تا وقتی که مریم به حد بلوغ رسید، در آن اوان، زکریا حجابی بین مریم و کاهنان برقرار نمود و مریم در داخل آن حجاب مشغول عبادت بود

 

روز ملی ایمنی در برابر زلزله

زلزله فاجعه بار بم در پنجم دیماه ۱۳۸۲که به کشته و مجروح شدن بیش از ۷۰هزارنفر از هموطنانمان منجر شد و تبعات ناگوار آن همچنان هزاران هزار نفر از بازماندگان فاجعه را آزار می دهد، قطعا یکی از تلخ ترین سوانح تاریخ معاصر ما و روزی فراموش ناشدنی در خاطره مشترک ایرانیان است .

 

 

 پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با توجه به ضرورت آگاه سازی و ارتقای فرهنگ عمومی در برابر زلزله با پیشنهاد نامگذاری این روز به عنوان « روز ملی ایمنی در برابر زلزله » فرصتی را فراهم کرد تا هر ساله با برگزاری برنامه ها و فعالیت های آموزشی و ترویجی متنوع در این روز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره چند ده هزار قربانی این فاجعه تلخ، زمینه ارتقای آگاهی عمومی و شاخص های ایمنی در برابر زمین لرزه در کشور فراهم شود .

سوم دیماه روز ملی ثبت احوال گرامی باد (ویرایش)

با عنایت به نامگذاری سوم دی ماه مقارن با صدوراولین شاسنامه ایرانی بعنوان روز ثبت احوال و اعلام اول تا هفتم دی ماه بعنوان هفته ثبت احوال از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، بدینوسیله ضمن گرامیداشت این ایام و ارج نهادن به تلاشهای ارزشمند ثبت‌ یاران و همکاران خدوم ثبت احوال در سراسر کشور، روز و هفته ثبت احوال را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و ازدرگاه ایزد منان توفیقات روز افزون در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج)جهت ارائه خدمت صادقانه به هموطنان عزیز و شریف را آرزومندیم .                       

 

صفحه‌ها

اشتراک در مناسبتها

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳