پیام هفته

بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان

 

 

 

بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان

 

روز شمار عناوین هفته اولیا و مربیان اعلام شد

 

۲۴ تا ۳۰مهرماه به نام هفته پیوند اولیا و مربیان نامگذاری شده است

 

براین اساس؛ اسامی روزهای این هفته شامل

هفته سلامت روان گرامی باد

 

متاسفانه بسیاری از مردم درمانهای موثر برای این بیماری را دریافت نمی کنند این آمار در بسیاری از کشورها به بیش از ۹۰% می رسد و این خود دلیلی است برای اینکه سازمان بهداشت جهانی از کشورهایی که در این زمینه فعالیت دارند حمایت کند.

 

افسردگی نتیجه تداخل پیچیده ای از عوامل بیولوژیکی، اجتماعی و روان شناختی است. به طور مثال بیماری قلبی عروقی می تواند شخص را به سمت افسردگی سوق دهد و یا زایمان که باعث افسردگی پس از زایمان در حدود یک پنجم زنان باردار را عارض می شود.

 

: افسردگی می تواند فرد را به سمت خودکشی سوق دهد که متاسفانه حدود یک میلیون نفر هر ساله در این گروه قرار می گیرند.

گرامیداشت هفته دامپزشکی

 

چهاردهم مهر روز ملی دامپزشکی است، حرفه یی که با تامین سلامت دام و تولیدات دامی، امنیت غذایی سالم را برای انسان ها به ارمغان می آورد و با کنترل بیماری های مشترک میان انسان و دام نقش تعیین کننده یی را در سلامت افراد جامعه ایفا می کند.

 

علم دامپزشکی؛ دانش شناخت بیماری های دامی چون بیماری های مشترک میان انسان و حیوان یا بیماری های خاص دام ، پیشگیری از بیماری ها و علم تغذیه ی انسان و دام است. سازمان بهداشت جهانی، هدف نهایی دامپزشکی را درمان حیوانات نمی داند بلکه تأمین مواد غذایی و بهداشت انسان قلمداد می کند.

 

گرامیداشت هفته ملی مهارت

گرامیداشت هفته ملی مهارت

 

هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است که میلیون ها نفر از جوانان در سراسر دنیا به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می شوند . در سال جاری بیش از۴۰۰۰۰برنامه در بیش از ۱۰۰کشور دنیا به منظور گرامیداشت این هفته برگزار می گردد .  با توجه به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تسهیل‌کننده امر اشتغال هستند از این رو به‌طور مستقیم در اشتغال و اقتصاد همچنین بازار کار نقش مهمی را ایفا کنند.

 

هفته کارآفرینی فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ و روحیه کارآفرینی در میان جوانان مبتکر و خلاق می باشد .

 

هفته مهارت می تواند نقش مهمی در راستای ترویج مهارت آموزی داشته باشد،همچنین برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش دولتی و خصوصی می تواند دراشتغال‌زایی و ارائه الگو به کارجویان نقش مهمی داشته باشد.

سوم مرداد آغاز هفته ملي حذف مالاريا (در مناطق مستعد)

**** درباره مالاریا
 

بیشتر ما گمان می‌کنیم نیش پشه خطری ندارد و این حشرات ظریف توان از پاانداختن هیچ انسانی را ندارند غافل از این که این حشرات موذی سالانه شمار زیادی از انسان‌ها را به بیماری‌هایی همچون سالک، زیکا و مالاریا مبتلا کنند.

 

سال گذشته تنها مالاریا بیش از ۲۰۰ میلیون از مردم دنیا را مبتلا کرد و باعث مرگ ۶۰۰ هزار نفر شد و همچنان تقریبا ۴۰ درصد از جمعیت هفت میلیاردی دنیا را تهدید می‌کند.
 

شاید بسیاری از ما ندانیم چگونه می‌توانیم هنگام سفر از شر نیش پشه‌ها در امان بمانیم. همزمانی این گزارش با هفته ملی حذف مالاریا (در مناطق مستعد)) که از ۳ مرداد آغاز شده است، باعث شد تا درباره این بیماری نیز برای شما بگوییم.

گرامیداشت هفته حمایت از بیماران هموفیلی(ویرایش)

 

 از آنجا که اعلام خبر اهدای اعضای کودک ۴ساله هموفیلی مقارن با آغاز هفته حمایت از بیماران هموفیلی است روابط عمومی کانون هموفیلی ایران پیشنهاد نام گذاری اولین روز هفته حمایت را که سالها به نام جانباختگان هموفیلی بو ده از سال گذشته به نام طاهای عزیز به هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران تقدیم نموده است یاد آوری می نمائیم که به جز کبد بیماران هموفیلی دیگر اعضای این بیماران قابل اهداء به نیازمندان است . پایه گذاران کانون حمایت از کودکان هموفیلی ایران .

گرامیداشت یاد وخاطره قربانیان فاجعه حمله وحشیانه ناوگان آمریکائی به هواپیمای مسافر بری ایرانی

 

پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر

 

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵شرکت هواپیمایی ایران‌ایرباشناسه « IR655 »  متعلق به  یو .اس‌ .اس وینسنس 

درتاریخ ۱۲ تیر۱۳۷۶برابر با ( ۳ ژوئیه ۱۹۸۸) به مقصد دبی از تهران در حرکت بود پس از توقف بین راهی

در ارتفاع  ۱۲ هزار پاییبر فرازخلیج فارس با شلیک دو موشک هدایت شوندهمتعلق بهناو نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا سرنگون شد و تمامی ۲۹۰سرنشین آن که شامل ۴۶مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک و ۳۳ زن بودند ، به شهادت رسیدند .

هفته بزرگداشت مقام معلم

 

به او بگویید دوستش دارم به او که قلبش به وسعت دریایست که قایق کوچک نا امن من در آن غرق شده.

 او که مرا از این زمین خاکی به سرزمین نور و شعر و ترانه برد.

وچشم هایم را به دنیایی پر از زیبایی باز کرد.

معلم خوبم روزنه های روشنی که توی ذهنم باز کردی هنوز دنبال نور میگردد…

 مهر ایزدی بر فراز دستانم بدرقه ی استادی که راه و رسم درست زیستن را به من آموخت.

امروز بهانه ایست تا بوسه ای نثار دستانت شود و تبریکم را

تقدیمت کنم

 

هفته ی مقدس مقام معلم بر شما مبارک .

معلم عزیزم دوستت دارم

گرامیداشت هفته نکوداشت اصفهان

 

سوم اردیبهشت،‌ روز بزرگداشت علامه محمدبن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی ؛ شاعر و نویسنده عارف‌ مسلک قرن دهم و یازدهم هجری است .

سوم اردیبهشت از سوی مسوولان شهری اصفهان به نام روز اصفهان و از سوم تا نهم اردیبهشت ماه بعنوان هفته نکوداشت اصفهان، نامگذاری شده است.

به گزارش ایرنا، شهر اصفهان با توجه به غنای تاریخی، فرهنگی و هنری و سابقه سه دوره پایتخت بودنش، توجه ویژه مسئولان برای تقویت جایگاه این شهر در کشور و جهان را می طلبد.

ویژگی های منحصر به فرد این شهر که آن را به یک قطب گردشگری در ایران بدل می کند، نیازمند برنامه ریزی ویژه ای است تا نه تنها اصفهان از کاروان گردشگری جهان، جا نماند بلکه با طلایه داری میراث و دسترنج گذشتگان بتواند با خلاقیت، ایجاد زیرساخت های فرهنگی و هنری و استفاده از پتانسیل مردم سختکوش و هنرمندش به جایگاه های بالاتری که شایسته آنست، دست یابد .

صفحه‌ها

اشتراک در پیام هفته

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳