“هر گردشگر یک فرصت “شعار هفته گردشگری ایرانی ها است

روز ۲۷سپتامبر (۵ مهر) در اساسنامه سازمان جهانی جهانگردی بعنوان روز جهانی جهانگردی تصویب شده است که هر ساله بر اساس مسائل و شرایطی که در دنیا است شعاری برایش انتخاب می شود .  

 

گردشگری استان اصفهان از یکم تا هفتم اردبیهشت ماه با شعار " اصفهان نصف جهان' برگزارمی شود .

 

  و سوم اردیبهشت ماه که سالروز تولد شیخ بهایی است، روز استان اصفهان نام گزاری شده است  .

 

 

هر گردشگر یک فرصت “شعار  هفته گردشگری ایرانی ها در سال ۱۳۹۴ است”       

 

 

صنعت گردشگری به عنوان متنوع ترین و بزرگترین صنایع درجهان، مهمترین منبع درآمد و ایجاد فرصت های شغلی برای بسیاری از کشورهای دنیا است این صنعت که به عنوان موتور توسعه از آن نام برده می شود، به علت اهمیتی که از نظر اقتصادی، اجتماعی دارد روز به روز بیشتر موردتوجه قرار گرفته و دولت ها به آن اهمیت می دهند.

 

 

صنعت گردشگری با ویژگی ‌های خاص خود، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن تلقی می‌ شود و سرمایه‌ گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌ های جهانگردی , و گردشگری روبه افزایش است.

 

 

 امروزه جذب گردشگران خارجی به رقابتی فزاینده در بین نهادهای درگیر در صنعت گردشگری تبدیل شده است، زیرا این صنعت نه‌ تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش مهمی دارد بلکه صنعتی است پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجاد کننده مشاغل جدید.

 

 

گردشگری برای کشورهای دارای جاذبه‌های جهانگردی نظیر ایران می ‌تواند به مهم‌ترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل شود، مشروط بر اینکه برنامه‌ریزی صحیح و همه‌ جانبه توأم با آینده‌نگری برای آن تنظیم و اجرا شود.

 

 

سرمایه‌ گذاری جهانی در صنعت گردشگری حاکی از آن است که گردشگری صنعتی از زمره صنایع توزیع‌ کننده درآمد است و هنگامی که جهانگرد وارد کشور می ‌شود، در مقابل خدماتی که به وی ارائه می‌شود، باید هزینه پرداخت کند و این پرداخت ارزی خواهد بود.

 

   

توسعه صنعت گردشگری به عنوان توسعه ای پایدار می تواند،باعث شکوفایی بستر های ناشناخته ای از آداب و رسوم اقوام مختلف و یا حتی زندگی عشیره هم بشودو می توان از آن به عنوان توسعه درون زا هم نگریست به همین منظور اهمیت گردشگری و مدیریت کارآمد در این نهاد می تواند محرومیت کهنه و تاریخی وروند کند توسعه یافتگی استانهارا تا حدودی ترمیم کند.

 

 

تهیه وتنظیم/ دکتر شهین مرتجی

مسؤلامور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان 

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳