گرامیداشت هفته ملی مهارت

 

گرامیداشت هفته ملی مهارت

 

هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است که میلیون ها نفر از جوانان در سراسر دنیا به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می شوند . در سال جاری بیش از۴۰۰۰۰برنامه در بیش از ۱۰۰کشور دنیا به منظور گرامیداشت این هفته برگزار می گردد .

 

 

  با توجه به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تسهیل‌کننده امر اشتغال هستند از این رو به‌طور مستقیم در اشتغال و اقتصاد همچنین بازار کار نقش مهمی را ایفا کنند.

 

 

این ابتکار به ویژه جوانان را به ارایه راه حل های خلاقانه، سازنده و نوین تشویق می کند. این حرکت از جوانان می خواهد که بزرگ فکر کنید و فکرتان را به عمل تبدیل کنید.

 

 

دانشجویان، معلمان، کارآفرینان، رهبران کسب و کار، کارمندان، رهبران سازمان های مردمی نهاد و مدیران دولتی در برنامه های متنوعی شرکت می کنند. این برنامه ها از برنامه هایی در فضاهای مجازی گرفته تا جلسات حضوری و چهره به چهره را شامل می شوند .

 

 

هفته کارآفرینی فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ و روحیه کارآفرینی در میان جوانان مبتکر و خلاق می باشد .

 

 

 درهفته مهارت می تواند نقش مهمی در راستای ترویج مهارت آموزی داشته باشد،همچنین برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش دولتی و خصوصی می تواند دراشتغال‌زایی و ارائه الگو به کارجویان نقش مهمی داشته باشد.

 

 

 پیام فرماندار اصفهان به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت

 

متن این پیام بدین شرح است

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ششم مرداد ماه، در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان «روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» ودر قالب « هفته ملی مهارت » نامگذاری شده است .

 

 

 مهارت و کارآفرینی پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند. کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان پدیده ای نوین، نقش موثری را در توسعه اقتصادی کشورها ایفا نموده، به طوری که در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه دارای نقش کلیدی است. اکنون در عرصه جهانی، افراد خلاق، نوآور، نوساز و مبتکر به عنوان (کارآفرینان) منشأ تحولات بزرگی در زمینه های تولیدی و خدماتی، شده اند که از آن ها به عنوان کارآفرینان ملی یاد می شود . 

 

 

                       
توسعه آموزشهای
فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای رشد اقتصادی کشور و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید و ایجاد اشتغال پایدار، امری حیاتی است؛ زیرا سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا استفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد، مورد بهره برداری قرار نمی گیرد. لذا، این هفته بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ آموزش، مهارت آموزی و معرفی آموزش های فنی و حرفه ای به جامعه است.

 

اینجانب، هفته ملی «مهارت» را به کلیه تلاشگران و دست اندرکاران عرصه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در شهرستان اصفهان، تبریک عرض نموده، توفیق روز افزون همگان را درسایه عنایات حضرت ولیعصر (عج) در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت ارائه خدمات آموزشی و مهارت آموزی، با هدف کارآفرینی و توسعه پایدار را از درگاه پروردگاه سبحان مسألت می نمایم.

 

 

برگزاری نمایشگاه های مهارتی می‌تواند محفلی را برای بروز خلاقیت‌های افراد فراهم کند،از آنجایی‌که موضوع اشتغال موضوعی فرا بخشی است و همه دستگاه ها وظیفه همکاری در این مهم را دارند و چنانچه این حلقه ها در کنار هم قرار گیرند، می توانند در تربیت نیروی ماهر موثر واقع شوند..

 

ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای از دیگر برنامه های آموزش فنی و حرفه ای در طی هفته ملی مهارت که از ۳۱تیر ماه تا ۶مرداد ماه استمی توان عنوان کرد.

 

 

     تهیه و تنظیم / دکتر شهین مرتجی        

   مسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان         

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳