گرامیداشت هفته پژوهش

 

هفته پژوهش برهمه دانشگاهیان و تلاش گران این عرصه گرامی باد

 

شعار هفته ملی پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۴

پژوهش و فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی

 

 علت نام‌گذاري چنين روزي اين است كه دراين روزمردم با اهميت پژوهش، نقش ، جايگاه وتاثيرآن در اداره سازمان ها، اداره كشور و جامعه و بهبود وضع زندگي و معيشتي شهروندان آشنايي بيش تري پيدا كنند واززاويه‌اي ديگردرجريان عملكرد موسسات سازمان‌ها ومجموعه‌هايي كه ماهيت وظايف شان،پژوهشي است قرارگيرند. اين روزهم چنين فرصتي است تا مردم ودوست داران علم وپژوهش با يك ديگربه تعامل بپردازند و مردم بيش تر در جريان فعاليت‌هاي پژوهشي انجام شده در بخش‌هاي مختلف كشور قرار گيرند .

 

 هفته پژوهش از ۲۵آذر ماه با شعار  «  پژوهش و فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی »

آغاز می‌شود و تا  ۲۹آذر ادامه دارد.

 

 

موفقیت روزافزون علم در شناخت جهان هدفدار و قانونمند که با تکیه بر ابتکارات خلاقیت‌های به ودیعه نهاده شده از سوی خدای متعال در وجود بشر و بهره برداری از قدرت شگرف اندیشه آدمی صورت گرفته، فضای زندگی جدیدی را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است .                                             

 

  

این فضای جدید و این تمدن نوظهور که خود برخاسته از تعاملات عمیق میان تمدنی و میان فرهنگی است، موجد خواست‌ها، نیازها، اندیشه‌ها مسائل و مشکلاتی است که به نوبه خود توسعه علم و اندیشه را می‌طلبند .                                                                                                                                                                                                                   

 

 

  در این مسیر اندیشه‌های ژرف در قالب پژوهش‌های بنیادین صورت بحث پذیر به خود می‌گیرند و دستمایه انجام پژوهش‌های کاربردی می‌شوند تا خواست‌ها و نیازها را پاسخ گویند و راه‌حل‌های بهتر و بیشتری برای مسائل و مشکلات جوامع بشری پیشنهاد کنند و همین جاست که نقش موثر و سهم بسزای بخش تحقیقات در روند تحولات جوامع آشکار می‌شود.                                                                        

                                                                      

 

 

نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست. اما علی رغم اعتراف و اذعان نسبت به اهمیت مقوله پژوهش، این حوزه با دشواری‌های ساختاری و عملکردی فراوانی مواجه است .

 

 

 

تهیه و تنظیم / دکترشهین مرتجی

 مسؤل امور فرهنگی / معاونت درمان اصفهان   

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳