گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی

 

هفته کتاب و کتابخوانی بر تمامی کتابداران، کتابخوانان، کتابفروشان، نویسندگان و در یک جمله تمامی کسانی که به نوعی با کتاب مانوسند گرامی باد.

 

امیدواریم تمامی کوشش و تلاش عزیزان در راستای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی مفید و مثمرالثمر واقع شود و روزی شاهد روی آوری تمامی هم میهنانمان به کتاب و کتابخانه باشیم.

 

 

 کتابخانه های عمومی، در سطح گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی­های عمومی جامعه نقش بسزایی دارند. 

 

  می توان گفت تلاش این نهاد فرهنگی، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه می­باشد. 

 

 

کتابخانه، یک نهاد فرهنگی است که با در اختیار داشتن بخش اعظم و قابل توجهی از دانش، زمینه بهر گیری و استفاده مناسب از اندوخته های بشری را فراهم می­آورد .

 

دانستن آمار مطالعه ایرانیان، شمارگان کتاب و شمار کتاب خانه ها در کشوری که مهد تمدن و فرهنگی کهن است، چیزی جز افسوس نصیبمان نمی کند. این اندوه ریشه دارتر می شود اگر این ارقام را با برخی دیگر از کشورها مقایسه کنیم، به ویژه وقتی مطمئن باشیم سهم آنان از تاریخ علم و اندیشه در برابر تاریخ پرافتخار ما، مثال پیاله و دریاست. در این غصه، همه ما به نسبت کوتاهی هایمان نقش داریم و برای زدودن این افسوس، وظیفه. هفته کتاب و کتاب خوانی غنیمتی است از فرصت برای چاره اندیشی در این موضوع چون کتاب، عمر دوباره است.» ازاین رو، با صراحت می توانیم بگوییم هر کتابی که به خانه می بریم، دانشمندی است که به خدمت برگزیده ایم

 

 

تهیه و تنظیم/ دکتر شهین مرتجی

مسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان     

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳