ورود حجاج اصفهاني به خانه

ورود حجاج اصفهاني به خانه

فرودگاه شهيد بهشتي در غم و اندوه
 

 
 
 

 

صبح امروز اولین هواپیمای حجاج اصفهانی در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست و پيكر پنج نفر از جانباختگان فاجعه منا در ميان غم و اندوه حاضران و اداي احترام مهمانداران هواپيماي سعودي تشييع شد.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در حالی که هرساله ورود حجاج همراه با شور و شعف بود، ولی امسال تمام حجاج با چشمانی اشکبار از هواپیمای سعودی پیاده می شوند و جو سنگینی بر فرودگاه شهید بهشتی اصفهان حاکم است. جمعیت استقبال کننده و جو فرودگاه به قدری سنگین است که حتی خلبان اروپایی سعودی نیز با تعجب باند فرودگاه را نگاه می‌کند.

 

 

یکی از حجاج ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، که از مصدومان حادثه سقوط جرثقیل درمسجد الحرام است، اظهار کرد: من در پشت مقام ابراهیم در حال نماز خواندن بودم که ناگهان تکه‌ای سنگ بزرگ بر سرم خورد و بعد متوجه شدم در بیمارستان هستم. اما آن فاجعه چیزی نبود آنچه در منا گذشت فاجعه ای بود که امروز نمی توان در مورد آن صحبت کرد. عظمت فاجعه منا را تاریخ در سال‌های آینده مشخص خواهد کرد.

 

 

حاجی دیگری که یکی از بستگان خود را در منا از دست داده بود، گفت: آنچه مهم است این بود که وزیر بهداشت و جمعی از هیأت دولت در عربستان حضور پیدا کردند. ما از رییس جمهور و هیأت دولت بسیار متشکریم چرا که اگر آن‌ها نیامده بودند و وزیر بهداشت در بیمارستان حضور پیدا نمی کرد، به طرز وحشتناکی با ما برخورد می شد.

 

 

وی ادامه داد: در حادثه منا به جای ۱۴۰ هزار مأمور ۳۰ هزار مأمور حضور داشتند و هنوز هم ۲۰۰ جنازه شناسایی نشده از حجاج ایرانی آنجاست و متأسفانه سرزمین آرزوها به سرزمین غم تبدیل شد.

 

 

به گزارش ايسنا، علاوه بر حجاج،‌ پيكر پنج نفر از جانباختگان فاجعه منا از استان اصفهان نيز از فرودگاه شهيد بهشتي تشييع مي‌شوند.

 

 

 رسول زرگرپور، استاندار اصفهان؛ سردار مجتبی فداء، جانشین فرماندهی سپاه استان؛ سردار آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان؛ محمدعلي طرفه، معاون عمرانی استاندار؛ سردار استکی، فرمانده قرارگاه سیدالشهدا؛ مهدي جمالی نژاد، شهردار اصفهان؛ عقدایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اصفهان؛ ارزانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از حجاج اصفهاني استقبال كردند.

 

 

      تهیه و تنظیم/ دکتر شهین مرتجی   

مسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان

 

 

کد خبرنگا ۹۴۷-۵۳۹۰-۵ كد

کد خبر: ۱۳۰۲۳

 

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳