هفته بسیج بر بسیجیان میهن اسلامی گرامی باد

 

بنيانگذار انقلاب اسلامي حضرت امام خمینی(ره) می فرمایند .

 

اگر بر کشوری نوای دلنشین بسیجی طنین انداز شد ، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد شد والا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.

 

بسیج یعنی ارزش

 

 

هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزشها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. ... همان طور که امام و پیشوای راحل عظیم الشأن ما فرمودند، من هم آرزو می کنم و از خدا می‌خواهم که با بسیجیان محشور باشم. بسیج یک افتخار و یک ارزش است. سعی کنید این روحیه بسیجی را برای کشور و انقلاب و اسلام حفظ کنید.

 

 

 تشکيل بسيج مستضعفين به فرمان امام خميني (ره)

 

 

امام خميني در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکيل بسيج را صادر کردند و فرمودند: مملکتي که ۲۰ميليون جوان دارد، بايد بيست ميليون ارتش و بیست میلیون تفنکدار نیزداشته باشد.و يک چنين مملکتي آسيب پذير نيست و مردم دلسوخته و مسلمان و پاکباخته که دل در گرو عشق به انقلاب و هدفهاي والاي آن داشتند، با آمادگي و قصد و اراده خلل ناپذير جهت پاسداري از دستاوردهاي انقلاب گروههاي مقاومت مردمي را درپايگاههاي بسيج و در آن زمان در مساجد سراسر کشور تشکيل دادند .    

 

                                                                 

 هنوز يک سال از صدور فرمان امام نگذشته بود که رژيم بعث عراق با هدف براندازي نظام نوپاي اسلامي و با حمايت استکبار جهاني، عليه ايران دست به حمله همه جانبه زد .    

 

                                          

در چنين شرايطي بود که جوانان سلحشور، به اشاره امام به صورت خودجوش و تحت تشکل‌هاي بسيجي به جبهه‌ها شتافتند و در طول هشت سال دفاع مقدس، با تقديم خون خود، نهال نوپاي انقلاب اسلامي را آبياري کردند و حماسه‌ها و رشادت‌هاي بي‌سابقه‌اي آفريدند.

 

                                                                     

اينگونه بود که بسيج در تاريخ انقلاب اسلامي نه به عنوان يک نهاد نظامي صرف، بلکه به عنوان يک مکتب فرهنگي و ارزشي و کلمه طيبه‌اي که در بين همه اقشار ملت ايران ريشه دوانيده است، مطرح مي‌شود.   

 

                                                                                                                                                                   

 مقام معظم رهبري در مورد بسيج فرموده‌اند: «... اگر بخواهيم بسيج را در يک تعريف کوتاه معرفي کنيم بايد بگوييم: بسيج عبارت است از مجموعه‌اي که در آن پاکترين انسان‌ها، فداکارترين و آماده به کارترين جوانان کشور، در راه اهداف عالي اين ملت و براي کمال رساندن و به خوشبختي رساندن اين کشور جمع شده‌اند.   

  

                                                                                                                                                                                                                                                    

 بسيج عبارت است از تشکيلاتي که در آن افراد متفرق و تنها، به يک مجموعه عظيم و منسجم، به يک مجموعه آگاه، متعهد، بصير و بينا به مسائل کشور و به نياز ملت، تبديل مي‌شوند. مجموعه‌اي که دشمن را بيمناک و دوستان را اميدوار و خاطر جمع مي‌کند؛ در حقيقت همه انسان‌هاي مؤمن، آگاه، بصير، عاشق ، متعهد و علاقه‌مند و آگاه به کار، در هر ميداني از ميدان‌ها هستند که براي ملت مفيد است، جزء بسيج‌اند. اولين تجربه آنها به صورت عملي ياري رساندن به سپاه و کميته در قالب رويارويي با ضدانقلاب و خنثي سازي توطئه هاي آنها بود و از اين راه نقش موثري در خدمت به انقلاب و اهداف الهي آن هم نشان دادند .

 

                      

تشكيل بسيج مستضعفينوارتش بيست ميليوني به فرمان امام خميني (ره) هوشياري و درايت بي نظير حضرت امام خميني (ره) از جمله اساسي ترين عوامل در جهت خنثي سازي توطئه ها به حساب مي آيد .   

 

 

« لذا بسيج يک نام مقدس است »

 

 

شعار محوری هفته بسیج سال ۹۴

 

 « بسیج،دست قدرت خدا »

 

روز شمار هفته بسيج

 

روز

تاریخ

 

عنوان نام گذاری

شمسی

قمری

شنبه

 ۳۰آبان

۹ صفر

 

بسیج ، بصیرت و استکبار ستیزی

یکشنبه

 ۱آذر

۱۰ صفر

 

بسیج ،خود کفائی و اقتصاد مقاومتی

دوشنبه

۲آذر

۱۱ صفر

 

بسیج ، خودباوری و جهاد علمی

سه شنبه

۳آذر

۱۲صفر

 

بسیج ، خانواده ، سبک زندگی اسلامی

چهار شنبه

۴آذر

۱۳صفر

 

بسیج ، وحدت و بیداری اسلامی

   پنجشنبه

۵ آذر

۱۴صفر

 

بسیج ، ایثار و شهادت 

 

 

          تهیه و تنظیم / دکترشهین مرتجی

  مسؤل امور امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان 

  

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳