اخبارمامایی

شعار و روز شمار هفته سلامت ۹۹

هفته سلامت سال ۹۹ از یکم تا هفتم اردیبهشت در سراسر کشور امسال با شعار محوری حمایت همگانی از مدافعان سلامت برگزار می شود.

عناوین روز شمار ایام هفته سلامت سال ۹۹ به شرح زیر است:

 -دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱ بهورزان، مراقبین سلامت و خانواده بهداشتی کشور در مقابله با کرونا

 - سه شنبه ۱۳۹۹/۲/۲ پزشکان، پرستاران، ماماها و اعضای خانواده نظام سلامت در مقابله با کرونا

- چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳ آموزش، پژوهش، فناوری و تولید ملی در مقابله با کرونا

 - پنج شنبه ۱۳۹۹/۲/۴ هماهنگی و همکاری بین بخشی در مقابله با کرونا

 - جمعه ۱۳۹۹/۲/۵ روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه در مقابله با کرونا

 - شنبه ۱۳۹۹/۲/۶ مردم، همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا

 - یکشنبه ۱۳۹۹/۲/۷ هر "رسانه" یک "پایگاه سلامت" در مقابله با کرونا

برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون

برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون با تأیید اداره ژنتیک وزارت متبوع و تحت نظارت مرکز بهداشت استان هم اکنون در شهر اصفهان و شهرستان شاهین شهر به صورت پایلوت در حال اجرا می باشد، متخصصین داوطلب شرکت در برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون(متخصصین زنان، رادیولوژیست و علوم آزمایشگاهی)و کارشناسان مامایی بخش خصوصی جهت اطلاع از شرایط ثبت نام در سامانه و نحوه اجرای برنامه مذکور می توانند به سامانه مربوطه به آدرس  Screening.health.gov.irمراجعه نمایند. همچنین جهت دریافت فرم رضایت و برائت ویژه غربالگری سندرم داون جهت استفاده توسط متخصصین زنان و زایمان که داوطلب شرکت در برنامه مذکور می باشنداینجارا کلیک نمایید.

برگزاری کارگاه سه روزه مهارت آموزی پرستاران شاغل در بخش های مراقبت ویژه نوزادان در خصوص تغذیه با شیر مادر( هفته سوم)

به همت اداره مامایی معاونت درمان و در راستای اجرای برنامه کشوری ترویج تغذیه با شیر مادر، کارگاه سه روزه مهارت آموزی پرستاران شاغل در بخش های مراقبت ویژه نوزادان منطقه آمایشی ۷، از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ بهمن ماه در مرکز آموزشی درمانی بهشتی برگزار گردید. در این گارگاه ضمن ارائه مطالب آموزشی در خصوص اهمیت تغذیه با شیر مادر در نوزادان نارس و نزدیک ترم، مداخلات گفتار درمانی در بهبود تغذیه با شیر مادر در نوزاد نارس، روش های صحیح درآغوش گرفتن شیرخوار و ...، کلیه مطالب ارائه شده با حضور مدرسین و فراگیران به صورت عملی نیز آموزش داده شد.

برگزاری کارگاه ۲ روزه مهارت آموزی زایمان طبیعی ویژه متخصصین زنان

به همت اداره مامایی معاونت درمان،کارگاه دور روزه مهارت آموزی زایمان طبیعی در تاریخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه ویژه متخصصین زنان و زایمان در مرکز مهارت های بالینی دانشگاه با هدف ارتقاء و مهارت آموزی در امر زایمان طبیعی برگزار گردید.

برگزاری چهارمین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد ویژه مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی

به همت اداره مامایی معاونت درمان، درراستای توانمندسازی مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی، چهارمین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد در تاریخ  ۹۸/۱۱/۲۸ در مرکز آموزشی، پژوهشی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید.

کمیته تخصصی بررسی علل مرگ مادر باردار روز شنبه ۱۹بهمن ماه

کمیته تخصصی بررسی علل مرگ مادر باردار روز شنبه ۱۹بهمن ماه، با حضور سرپرست مدیریت اقتصاد درمان،استانداردها و فناوریهای سلامت معاونت درمان، معاون فنی معاونت بهداشتی، اعضای این کمیته، مسئولین و کارشناسان مدعو در معاونت درمان برگزار شد. در این جلسه پس از ارائه و بررسی گزارش مربوطه، پیرامون عوامل قابل اجتناب مرگ مادران، راهکارهای مداخله ای به منظور ارتقاء کیفیت خدمات به مادران پرخطر در مراکز بهداشتی و درمانی بحث و تبادل نظر انجام و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

برگزاری سومین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد ویژه مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی

به همت اداره مامایی معاونت درمان، درراستای توانمندسازی مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی، سومین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد در تاریخ ۹۸/۱۱/۱۴ در مرکز آموزشی، پژوهشی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید.

برگزاری سمینار سه روزه زایمان فیزیولوژیک ویژه کارشناسان و کارشناسان ارشد مامایی

به همت اداره مامایی معاونت درمان، سمینار سه روزه زایمان فیزیولوژیک در تاریخ ۶،۵ و ۷ بهمن ماه  ویژه کارشناس و کارشناس ارشد مامایی در سالن کنفرانس معاونت درمان با هدف ارتقاء و مهارت آموزی در امر زایمان طبیعی برگزار گردید.

برگزاری دومین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد ویژه مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی

به همت اداره مامایی معاونت درمان، درراستای توانمندسازی مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی، دومین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد در تاریخ ۹۸/۱۱/۷ در مرکز آموزشی، پژوهشی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید.

برگزاری اولین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد ویژه مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی

به همت اداره مامایی معاونت درمان، درراستای توانمندسازی مامامسئولین بلوک زایمان و سوپروایزرهای مامایی، اولین روز از دوره آموزشی مدیریت سلامت مادر و نوزاد در تاریخ ۹۸/۱۱/۱ در مرکز آموزشی، پژوهشی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبارمامایی

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳