مناسبتها

پیشاپیش ۱۶ آذر روز دانشجو مبارک

۱۶ آذر گرامیداشت روز دانشجو بر همه فرهیختگان وپژو هشگران دانشگاهی گرامی باد

 

روز دانشجو را به تو تبریک نمی گویم
تو را به این روز تبریک می گویم
که این روز بی تو، و بی حس “آرمان خواهی
و “ایمانت به حق طلبی”، وجودی بی معناست

روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش،
در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشورست

 

روز قلم های تیز، روز فکرهای خلاق، روز اندیشه های نو، روز تو، روز دانشجو مبارک

۱۵- آذر روز جهانی حسابدارمبارک

روز حسابدار را به همه تلاشگران این عرصه و همچنین همکاران دانشگاهی و همکاران معاونت درمان

تبرک می گوئیم

 

روز حسابدار پاسداري از رسالت هاي حرفه اي؛ قانوني و ايفاي مسووليت هاي اجتماعي جامعه حسابداري ايران است. همه کساني که علاقه مند به برقراري حکمراني خوب و استقرار شفاف سازي و حساب خواهي و حساب دهي هستند در برگزار کردن با شکوه اين روز مشارکت خواهند کرد. «حسابداري» نياز و الزام برقراري حاکميت مردم سالار در پرتوي شفاف سازي اقتصاد، پاسخگويي بازيگران اقتصاد و سياست و «حسابرسي» چشم بيدار ملت در هزينه کردن بودجه سالانه است .

گرامیداشت روز جهانی رابطین سلامت

داوطلبان سلامت، افرادی هستند که بدون هیچ گونه مزد و حقوقی فقط به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسوولیت پذیری در برابر جامعه مانند پل ارتباطی بین مسوولان بهداشتی و مردم عمل می کنند.

 

روزجهانی داوطلب فرصتی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبان نظام سلامت است 

 

 داوطلبان و سفیران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند که بدون هیچ چشم‌داشتی، ضمن برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملی خودمراقبتی، با ارتقای سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف سطح سلامت مردم را بهبود می‌بخشند.

گرامیداشت روز بیمه

بیمه، در حقیقت روشی برای جبران خسارت است ؛ یعنی با پرداخت مبالغ جزئی، اما در سطح گسترده و وسیع، صندوقی برای اطمینان دادن به انسان هایی که ممکن است دچار آسیب و خسارت در شغل، تجارت، سرمایه گذاری، مسافرت، آتش سوزی و امثال آن شوند، فراهم می آید؛ زیرا زندگی روزمره ما، همواره همراه با خطر است و حوادث، هر لحظه زیان مالی و جانی به بار می آورند.

۱۲- آذر ماه روز جهانی معلولین مبارک

روز جهانی معلولین

 روز جهاني معلولان

 تو را می نگرم، نه آن چنان که دیگران تو را می بینند. کیست همچون تو که نور خدا در درونش جاریست؟! چشمانت را بسته ای تا مبادا با ارمغان نور خدا، زشتی ها را ببینی. تو با گام هایت دالان های طولانی پر از نور امید را می شکافی. تو در درونت قصرهای سر به فلک کشیده از روشنی ساخته ای که دست بینایی به آن نمی رسد. قصرهایی که خشت خشت آن را با چشم دل دیده ای و بر هم نهاده ای. با توام! بنشین و ساعتی جهان نورانی درونت را برایم بازگو، برای منی که سال هاست چشم می چرخانم و هیچ نمی بینم.

پاهایش خوب می دانند که کمی بالاتر، جای خالی ده انگشت خودنمایی می کند و پاهایش عهد کرده اند که جای خالی دست ها را پر کنند. خدا دست های تو را گرفته تا جانی پاک و توانی خدایی نثارت کند. اینک، تو دست هایی داری به وسعت آسمان، به وسعت آبی بی کران و آسمان در نماز برایت قنوت می بندد، دست هایی داری با انگشتری ماه نشانی و در حلقه تسبیح تو سی و چهار ستاره سو سو می زنند. من دست هایی می خواهم چون تو به وسعت آبی آسمان.

 

دهم آذر ماه روزجهانی لغو برده برداری

برده داری مدرن قرن ۲۱

شاید تنها تعداد کمی از ما بتوانند حتی تصور آن را نیز داشته باشند که با وجود قوانین ذکر شده     متعدد هنوز هم در برخی از نقاط جهان کسانی هستند که قربانی برده داری به شیوه ای متفاوت از گذشته می شوند.

 البته عدم آگاهی عمومی از وجود برده داری در دنیای کنونی چندان هم جای شگفتی ندارد، چرا که امروزه برده داری یک تجارت است تجارتی که مخفیانه، آرام و پنهانی انجام می گیرد، بی آنکه کسی متوجه شود

امروزه برده داری صورتی متفاوت از گذشته به خود گرفته است، برای مثال برده های امروزی به ویژه در مناطق فقیر جهان بسیار ارزان تر از گذشته هستند لذا برده داران دیگر مجبور نیستند برای خرید برده هزینه های گزافی بپردازند و به تبع آن قربانیان امروزی برده فروشی نیز ارزش چندانی ندارند.

گرامیداشت هفته اطلاع رسانی ایدز (۸ تا ۱۴ آذر ۱۳۹۷ )

دریچه های روشن ۲۰۱۸ برای شکست ایدز

اول دسامبر ۲۰۱۸ مصادف با روز جهانی ایدز است و در گوشه کنار دنیا افراد گرد هم خواهند آمد تا آگاهی ها را نسبت به این بیماری افزایش دهند در سالی که گذشت تحقیقات زیاد و خوبی برای درمان ایدز انجام شد که برخی از آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

۱۰ -آذر ماه گرامیداشت روز مجلس

به سمت جاده های کمال

سلام بر پیام آوران بقای جامعه که روزهای ما را از عطر ملایم تصویب های خویش ، سرمست می سازند درود بر مردانی از تبار آینه که سیاهی های احتمالی را که در پی ریشه دواندن است ، می زدایند!

مجلس، یعنی تجمع گل های بوستان که گرد هم می آیند تا تصویر نوروز میهن را جهانی کنند.

هفته بسیج مبارک

سلام بسیجی

تشکیل بسیج مستضعفین، ارتشبیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره) هوشیاری و درایت بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) از جمله اساسی ترین عوامل در جهت خنثی سازی توطئه ها به حساب می آید که بهبرکت این دوراندیشی و هدایت انقلاب در مسیر اصلی خود، زمینه انقلاب دوم فراهم آمد وبا سقوط لانه جاسوسی امریکا در تهران و برملاشدن ماهیت سلطه جو و تجاوزکارانهامریکا، شیطان بزرگ با ضربه ای سخت و جبران ناپذیر روبرو شد.

 بر این اساس امام امت در پنجم آذرماه سال ۵۸، یعنی در مدتی کمتر از یکماه بعد از انقلاب دوم، فرمان تاریخی تشکیل بسیج را صادر فرمودند:

۳۰ آبان ماه گرامیداشت روز جهانی فلسفه

 یونسکو ۲۱ نوامبر برابر با ۳۰ آبان را روز جهانی فلسفه نامگذاری کرده است. اولین مراسم بزرگداشت فلسفه می‌تواند نقش مهمی در رفاه انسانی ، رویارویی با پیچیدگی‌ها و پیشبرد و ترویج صلح داشته باشد. 

 

تو تنها یکبار زندگی میکنی

اما اگر درست زندگی کنی

همین یکبار هم کافیست

روز جهانی فلسفه مبارک باد

صفحه‌ها

اشتراک در مناسبتها

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳