گرامیداشت هفته ملی مهارت .

 

هفته جهانی کارآفرینی فرصتی است که میلیون ها نفر از جوانان در سراسر دنیا به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می شوند . در سال جاری بیش از۴۰۰۰۰برنامه در بیش از ۱۰۰کشور دنیا به منظور گرامیداشت این هفته برگزار می گردد .

 

 

 با توجه به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تسهیل‌کننده امر اشتغال هستند از این رو به‌طور مستقیم در اشتغال و اقتصاد همچنین بازار کار نقش مهمی را ایفا کنند.

 

 

این ابتکار به ویژه جوانان را به ارایه راه حل های خلاقانه، سازنده و نوین تشویق می کند. این حرکت از جوانان می خواهد که بزرگ فکر کنید و فکرتان را به عمل تبدیل کنید.

 

 

دانشجویان، معلمان، کارآفرینان، رهبران کسب و کار، کارمندان، رهبران سازمان های مردمی نهاد و مدیران دولتی در برنامه های متنوعی شرکت می کنند. این برنامه ها از برنامه هایی در فضاهای مجازی گرفته تا جلسات حضوری و چهره به چهره را شامل می شوند .

 

 

هفته کارآفرینی فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ و روحیه کارآفرینی در میان جوانان مبتکر و خلاق می باشد .

 

 

در هفته مهارت می تواند نقش مهمی در راستای ترویج مهارت آموزی داشته باشد، همچنین برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش دولتی و خصوصی می تواند در اشتغال‌زایی و ارائه الگو به کارجویان نقش مهمی داشته باشد .

 

با توجه به شعار امسال :

 

 

 « شعارامسال هر خانه یک کارخانه » می توان گفت امروزه تولید بدون کارخانه و توسعه مشاغل خانگی و خرد توانسته است در کشورهای توسعه یافته نقش مهمی در اشتغال زایی به عهده داشته باشد و ما تلاش می کنیم با مشارکت و هدایت جمعی سایر دستگاه ها در استان ها، زمینه و بستر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های اقشار مختلف مردم را در قالب نمایشگاه مهارتی به مردم عرضه کنیم زیرا امروز یکی از نیازهای بازار اشتغال توجه به حوزه مهارت‌آموزی است که اهداف مربوط به اشتغال پایدار را ایجاد می‌کند.

 

 

برگزاری نمایشگاه های مهارتی می‌تواند محفلی را برای بروز خلاقیت‌های افراد فراهم کند،از آنجایی‌که موضوع اشتغال موضوعی فرا بخشی است و همه دستگاه ها وظیفه همکاری در این مهم را دارند و چنانچه این حلقه ها در کنار هم قرار گیرند، می توانند در تربیت نیروی ماهر موثر واقع شوند..

ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای از دیگر برنامه های آموزش فنی و حرفه ای در طی هفته ملی مهارت که از ۳۱تیر ماه تا ۶مرداد ماه استمی توانعنوان کرد

 

 

     تهیه و تنظیم / دکتر شهین مرتجی        

   مسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان         

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳