دومین بسیج آموزش همگانی تغذیه از ۱۰ تا ۱۶ دی ماه گرامی باد

دومین بسیج آموزش همگانی تغذیه از ۱۰ تا ۱۶ دی ماه در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.

 

 

دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت  در راستای برنامه ارتقاء فرهنگ وسواد تغذیه ای جامعه که از اولویت های برنامه های نظام  سلامت درکشور است، اجرای برنامه های بسیج گونه آموزش همگانی تغذیه برای گروه های سنی مختلف را  علاوه بر برنامه های جاری آموزش تغذیه در دستور کار قرارداده و در طی برنامه  پنجم توسعه کشور، هرسال به مدت یک هفته درسطح کشور اجرا می شود.

 

 

بر اساس این گزارش، هدف از اجرای این برنامه حساس سازی و اطلاع رسانی در زمینه اهمیت تغذیه صحیح در حفظ سلامت مردم کشور است. درحال حاضر چاقی و اضافه وزن درصد بالایی از جمعیت کشور را دربر گرفته است که خود زمینه ساز بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و انواع سرطان هاست و از دلایل عمده آن تغییر الگوی مصرف غذایی و رفتارهای نامطلوب غذایی است. از سوی دیگر در زمینه بروز سوء تغذیه در کودکان و کمبود ریزمغذی ها (کمبود آهن، روی، ویتامین های A و D، B۲ و کلسیم) در گروه های مختلف جامعه، باورها و رفتارهای غذایی مردم و ناآگاهی های تغذیه ای جامعه یکی از عوامل اساسی است.

 

 

بر پایه این گزارش، غذاهای چرب و سرخ شده، سس های چرب، نوشابه های گازدار، غذاهای شور، مصرف کم سبزی ها ومیوه ها، مصرف زیاد مواد قندی، شیرینی و شکلات و به طور کلی آن دسته از مواد غذایی که حاوی قند های ساده ( قند وشکر ) هستند، همه افزایش دهنده خطر هستند.

 

 

بر اساس این گزارش، گرایش به طرف مصرف غذاهای خارج از خانه مثل انواع ساندویچ ها، برگرها، پیتزاها با پنیرهای چرب و غذاهای سرخ شده و سوخاری، سیب زمینی خلال و چیپس همراه با انواع نوشابه های گازدار افزایش یافته است و خصوصا" جوانان بیشتر از مصرف غذاهای خانگی و مخلفات آن که حاوی انواع سبزی و میوه و سالاد است دوری می کنند  و همین الگوی تغذیه خصوصا" اگر با زندگی کم تحرک همراه شود  با بروز اضافه وزن وچاقی ،احتمال ابتلا به بیماری های غیر واگیر را افزایش می دهد و احتمال اینکه نسل کنونی در سنین پایین تر از نسل قبل خود به این بیماریها مبتلا شوند بیشتر می شود. 

 

 

 بر پایه این گزارش، آموزش تغذیه و بالا بردن آگاهی های تغذیه ای مردم  ا اینکه چگونه می توان فست فودی با کیفیت بهتر تغذیه ای مصرف کرد،  ازجمله رعایت تعادل درمصرف فست فودها ، محدود کردن مصرف نوشابه ها  وسس های چرب، مصرف بیشتر سبزی ها و سالاد، خودداری از افزودن نمک ، استفاده از سیب زمینی تنوری بجای سرخ شده از جمله راه هایی هستند که زیان های ناشی از یک فست چرب وشور را کاهش می دهند

 

 

گفتنی است: برنامه بسیج گونه آموزش همگانی تغذیه صحیح  با همکاری دفتر آموزش سلامت،  وزارت آموزش وپرورش، اداره کل سلامت شهرداری و شورای سیاستگذاری سلامت صدا وسیما ی جمهوری سلامی ایران  برگزار می شود.

 

 

تهیه وتنظیم/ دکتر ضهین مرتجی

مسؤل امور فرهنگی/ معاونت درمان اصفهان    

 
 

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی اصفهان

خیابان آیت الله قدوسی (آپادانااول) تلفن:۳۶۶۱۹۶۶۱  فاکس:۳۶۶۱۲۱۹۳